Міжнародний проект «Єврейська традиція у сучасному житті єврейських громад Діаспори й Ізраїлю»

Міжнародний проект «Єврейська традиція у сучасному житті єврейських громад Діаспори й Ізраїлю».

 

20-21 жовтня 2021 року в м. Києві відбулись освітні заходи в рамках міжнародного проекту «Єврейська традиція у сучасному житті єврейських громад Діаспори й Ізраїлю».

Організатори проекту: Центр єврейської освіти України й Habonim Dror за фінансової підтримки Всесвітньої сіоністської організації (Ізраїль).

Співорганізатори проекту: Навчально-виховний комплекс № 141 «ОРТ» м. Києва та Навчально-виховний комплекс № 299 Оболонського району м. Києва.

У проекту взяли участь 130 учнів 4-9 класів закладів освіти м Києва з єврейським етнокультурним компонентом – співорганізаторів проекту.

Метою проекту стало проведення освітніх заходів і майстер-класів із використанням спеціально розроблених інтерактивних і наочних дидактичних матеріалів і сучасних освітніх технологій, побудованих на основі компетентнісного, особистісно-орієнтованого й інтегрованого підходів до навчання. Основними темами змісту програми стали «Взаємозв’язок Ізраїлю та Діаспори», «Молодіжний рух Habonim Dror», «Родинні єврейські традиції та спадкоємність поколінь», «Ушпізін – традиції гостинності», «Цінності та символи в єврейській історії традиції».

Для розроблення та впровадження проекту були залучені ведучі ізраїльські спеціалісти та волонтери Молодіжного руху «Habonim Dror» – директор молодіжних програм Діна Туревська та волонтерка Анастасія Ходирева під керівництвом генерального директора Шірі Мадар і голови PZC Hagshama Олександра Вайнтруба.

Подібні проекти фахівці «Хабонім Дрор» упроваджують у різних країнах Європи.

В Україні реалізація проекту успішно відбулась завдяки плідній співпраці Центру єврейської освіти України під керівництвом канд. пед. наук Наталії Бакуліної та педагогічних колективів закладів освіти з єврейським етнокультурним компонентом – НВК №141 «ОРТ» і №299 м. Києва.

 

Так, 20 жовтня 2021 року у НВК №141 «ОРТ» м. Києва заняття відбулись за підтримки директора школи, Юрія Кінькова під пильним керівництвом Ірини Фрідман, завуча, вчителя вищої категорії, вчителя-методиста, голови предметно-методичної комісії вчителів предметів єврейського циклу цього закладу. Так, впродовж навчального дня було проведено майстер-класи й освітні заходи для учнів 6-7 класів. Загалом у програмі взяли участь 90 учнів і педагоги закладу освіти.

21 жовтня 2021 року проект відбувся у НВК №299 Оболонського району м. Києва. Під керівництвом Інни Федорової, директорки школи, та у тісній співпраці з колективом педагогів закладу освіти, було організовано та проведено майстер-класи й освітні заходи для учнів 4-9 класів. Загалом були задіяні 40 учнів і педагоги школи.

У результаті проведення проекту учасники дізналися багато нового про давні та сучасні єврейські традиції та субетнічні особливості єврейських громад Ізраїлю та Діаспори, познайомилися з діяльністю молодіжного руху Абонім Дрор, відкрили нові сторінки історії єврейського народу та мови іврит, відчули важливість передачі єврейських сімейних цінностей і традицій, взяли участь у творчих конкурсах, мали змогу власноруч створити підсвічники та «ланцюжки» побажань як для своїх рідних і друзів, так і для громадян України й Ізраїлю.

Позитивні відгуки учасників засвідчили ефективність і необхідність запровадження подібних проектів в освітню практику.

Реалізація даного проекту продемонструвала високий потенціал педагогіки партнерства у дії, готовність до розширення міжнародної співпраці між освітянами України й Ізраїлю, до впровадження інноваційних підходів і реалізації нових освітніх стандартів на сучасному етапі реформування систем формальної та неформальної освіти в Україні та світі.

В результаті здійснення проекту учасники набули не лише нових знань, а й підвищили рівень ключових компетентностей – комунікативної та міжкультурної, соціальної та громадянської, необхідних для розвитку нового покоління дітей і молоді, а також розвитку фахового рівня педагогів.

Ми щиро вдячні всім, хто долучився до організації та проведення проекту та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

 

Фотозвіт додається.