Відбувся другий Всеукраїнський семінар підвищення кваліфікації вчителів музики єврейських шкіл і дитячих садків, а також керівників музичних програм єврейських громад та організацій «Звуки єврейської музики-2»

З 17 по 19 вересня 2019 року в Києві відбувся другий Всеукраїнський семінар підвищення кваліфікації вчителів музики єврейських шкіл і дитячих садків, а також керівників музичних програм єврейських громад та організацій «Звуки єврейської музики-2».

Організатори та партнери семінару: Центр єврейської освіти України за фінансової підтримки Українського Культурного Фонду, Голландського Єврейського Гуманітарного Фонду, Асоціації єврейських організацій та общин (Ваад) України й організаційної підтримки Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства та видавництва «Дух і літера», відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України.

Мета семінару: підвищення кваліфікації фахівців у галузі єврейського традиційного музичного мистецтва та культури.

Даний семінар став пілотним у рамках апробації окремих навчальних модулів проекту «Є-ТОМУС» - «Єврейська традиційна освіта в модерному українському суспільстві», який нині реалізується Центром єврейської освіти України за підтримки Українського культурного фонду.

Учасниками семінару стали вчителі, вихователі, викладачі, керівники й організатори музичних і творчих програм і колективів, які мають професійну музичну освіту, з різних регіонів України, а саме Анатіївки, Білої Церкви, Дніпра, Києва, Кривого Рогу, Луцьку, Львова, Одеси, Херсону, Черкас тощо.

Впродовж семінару учасники послухали лекції, взяли участь в майстер-класах, круглих столах і дискусіях, обмінялися досвідом, налагодили партнерські зв’язки, познайомилися з бібліографічними джерелами з фаху, дізналися про нові навчальні ресурси та можливості.

В результаті семінару було напрацьовано ряд пропозицій і рекомендацій для подальшої спільної діяльності.

По завершенню семінару учасники отримали сертифікати про підвищення кваліфікації та пам’ятні подарунки від організаторів і партнерів ЦЕОУ.

Семінар підготували та провели команда Центру єврейської освіти України, а саме:

Гехтман Раїса Менделівна, керівник проекту «Звуки єврейської музики-2», методичний консультант ЦЄОУ,

Бакуліна Наталія Валеріївна, директор ЦЄОУ, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України,

Єлфімова Вікторія Вадимівна, координатор освітніх програм ЦЄОУ;

Мінєєв Роман Юрійович, адміністратор семінару.

Для реалізації змісту освітньої програми та апробації окремих тем навчальних модулів нами були залучені спеціалісти у галузі історії та традиційного єврейського музичного мистецтва. Так, лекції та майстер-класи підготували:

Гехтман Раїса Менделівна, керівник проекту «Звуки єврейської музики-2», методичний консультант Центра єврейської освіти України, співавтор розробки та впровадження освітніх програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників дошкільних і шкільних закладів освіти, керівників культурно-освітніх і мистецьких програм (Київ);

Сидорчук Таїсія Михайлівна, кандидат історичних наук, директор Науково-дослідного центру орієнталістики імені Омеляна Пріцака, Національний університет «Києво-Могилянська академія», доцент (Київ);

Сергєєва Ірина Анатоліївна, кандидат історичних наук, керівник відділу сходознавства Національної бібліотеки України ім. М. Вернадського (Київ);

Єріш Ганна Дмитрівна, викладач музичної літератури, музичний  керівник, редактор, музикознавець, співробітник центру мистецтв «Мигдаль-Ор» (Одеса);

Утєшева (Касянчик) Наталія Михайлівна, музикознавець та виконавець, старший викладач Вінницького педагогічного університету (Вінниця);

Сомиш Олександра Миколаївна, керівник вокально-інструментального ансамблю “SHTRUDL” раніше відомого як “Varnitshkes” при громаді “Тейва”, Менеджер фестивалю «LvivKlezFest» (Львів).

Також з вітальним словом та пропозиціями щодо дієвого партнерства на семінар завітала Аленіна Юлія, менеджер освітніх програм Українського культурного фонду.

Результати анкетування виявили найвищий та високий фаховий рівень змістового наповнення програми, організації логістики тощо.

Високі бали також отримали затишні умови проживання у гостинному готелі «Podol Inn» і смачне та достатнє кошерне харчування, організовані за сприяння Якова Лернера, директора готелю, та Еліезера Махліна, директора ресторану «Лейзер».

 

Фотозвіт заходу додається.