«Шорашим – Коріння та майбутнє євреїв діаспори»

Із 30 червня по 9 липня 2019 року відбувся довгоочікуваний освітній міжнародний дитячий єврейський табір «Шорашим - Коріння та майбутнє євреїв діаспори».

Проект ініційовано та засновано у 1991 році Асоціацією єврейських організацій та общин (Ваад) України.

За роки свого існування він відкрив свої двері більш ніж 1000 єврейським дітям і підліткам, значна кількість яких, пройшовши підготовчі семінари та тренінги, стали командою проекту й активними учасниками упровадження дитячих і молодіжних програм багатьох єврейських громад і організацій України.

Останні роки концептуальне, кадрове, організаційне, змістовне та методичне наповнення проекту здійснюється зусиллями співробітників Центру єврейської освіти України.

У 2019 табір здійснювався за фінансової підтримки Єврейського агентства для Ізраїлю «Сохнут», Genesis Philantropy Group в рамках благодійної програми CAF Росія «Єврейські спільноти», Асоціації єврейських організацій і общин (Ваад) України, Молодіжного руху «Hejalutz Lamerjav», Конфедерації об'єднаних сіоністів КОС, Київського офісу БФ "ЄАЄК" і приватних спонсорів.

Цього року у таборі прийняли участь 80 дітей і підлітків з різних куточків України. Переважна кількість дітей була із Києва та Львова, а також були діти з Білої-Церкви, Рівного, Чернігова, Вінниці, Маріуполя, Кропивницького, Харкова та Житомира. Учасники проекту приїхали у пгт. Славсько здобувати нові знання з єврейської історії, культури, традиції євреїв діаспори (України) та Ізраїлю.

З учасниками табору працювала молода креативна міжнародна команда ведучих з України та Ізраїлю.

Тема табору була тісно пов’язана з наукою й юдаїкою, всі дні діти разом із ведучими шукали рівновагу між цими галузями, взаємозв’язки та різні погляди на ті чи інші поняття та явища. Досвідчена команда з України й Ізраїлю допомагала дітям поринути у пригоди з пошуку наукових пояснень щодо чудес, обґрунтовувати свої позиції, а також шукати відповіді на складні багатовікові питання у текстах Тори та коментарях мудреців.

Учасникам табору була організована екскурсія у середньовічне місто Жовкву, де збереглася архітектурна пам’ятка XVII століття, найбільша синагога у Європі, також діти побачили місце, де раніше розташовувався єврейський ринок, кладовище та кошерна бійня для тварин.

Кожного дня окрім групових занять діти могли обирати гурток або студію, які були їм до вподоби, зокрема: хореографія, єврейські пісні, медицина, іврит, Ізраїльська армія, жестова мова, АРТ, дизайн, театр, настільні ігри, інтелектуальні ігри, вуличний малюнок і графіті, журналістика, юдаїка та клуб дебатів. У вільний час були спортивні опції: чемпіонати з плавання, футболу, волейболу, настільному тенісу та бадмінтону.

Кожного вечора на дітей чекали неймовірно цікаві вечірні заходи, на яких можна було закріпити свої знання, отримані на заняттях та гуртках, або командні ігри чи змагання, де кожен міг проявити свої таланти й уміння.

На закритті табору ми згадали всі яскраві дні, проведені у таборі, заспівали всі разом на івриті й українською мовами, отримали грамоти за успіхи, побажали один одному гарного продовження літа, обмінялися усмішками й обіймами і вже чекаємо на незабутнє літо з «Шорашим 2020».

Детальна інформація з кожного дня табору розміщена на сайті проекту та його сторінці у мережі Фейсбук:

https://www.facebook.com/ShorashimUA/

www.shorashim.in.ua

 

Контактна електронна адреса:

e-mail: shorashim.camp2017@gmail.com