Міжнародний проект «Караван Ту бішват 2020» у закладах освіти України

 

В рамках розширення міжнародного співробітництва Єврейського Національного Фонду – Керен Каємет леІсраель і Центру єврейської освіти України з 3 по 7 лютого 2020 року в Україні відбувся Міжнародний проект «Караван Ту бішват 2020» для закладів загальної середньої освіти України з єврейським етнокультурним компонентом.

Метою проекту стало проведення освітніх заходів і майстер-класів із використанням спеціально розроблених інтерактивних і наочних дидактичних матеріалів і сучасних освітніх технологій, побудованих на основі компетентнісного, особистісно-орієнтованого й інтегрованого підходів до навчання. Основними темами змісту програми стали «Екологічна відповідальність», «Взаємозв’язок Землі Ізраїлю та Діаспори », «Цінності та символи традиції свята Ту бішват».

Організаторами проекту та розробниками програми стали Вікторія Раве, керівниця програм у країнах СНД Відділу освіти в діаспорі Департаменту освіти Керен Каємет леІсраль і Наталія Бакуліна, директорка Центру єврейської освіти України, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України.

Для впровадження проекту були залучені ведучі ізраїльські волонтери Молодіжного руху «Хабонім дрор» - Діна Туревська та Марк Хавезон під керівництвом Олександра Вайнтрова, який організовує подібні проекти у різних країнах Європи.

Реалізація проекту успішно відбулась завдяки тісній співпраці з педагогічними колективами закладів освіти та громадських організацій України, а саме навчально-виховних комплексів «Міцва-613» (м. Біла Церква), №299 та №141 «ОРТ», Єврейського громадського центру «Халом» (м. Київ).

Так, уже 3 лютого розпочалась активна підготовка до проведення програми у м. Біла Церква. До цього процесу активно залучилися Нателла Андрющенко, директорка НВК «Міцва-613»та Киришун Тетяна, заступниця директорки школи. Разом із ізраїльськими колегами вони підготували освітнє середовище та налаштували всі необхідні засоби для подальшої роботи , здійснили знайомство зі школою.

Впродовж наступного дня, 4 лютого, команда ізраїльських і українських педагогів провели три майстер-класи, заняття та седер Ту бішват із учнями 3-9 класів. Загалом були задіяні 87 учнів віком 9-15 років і педагоги школи. День завершився цікавою екскурсією історичними й єврейськими місцями м. Біла Церква.

5 лютого проект відбувся у НВК №299 Оболонського району м. Києва. Під керівництвом Інни Федорової, директорки школи, та у тісній співпраці з колективом педагогів закладу освіти, було організовано та проведено майстер-класи, освітні заходи та седер Ту бішват для учнів 1-11 класів. Загалом були задіяні 77 учнів віком від 6 до 16 років і педагоги школи.

6 лютого освітній марафон було продовжено у НВК №141 «ОРТ» м. Києва за підтримки директора школи, Юрія Кінькова. Організація процесу проведення освітніх заходів проекту відбувалась під керівництвом Ірини Фрідман, вчителя вищої категорії, вчителя-методиста, голови предметно-методичної комісії вчителів предметів єврейського циклу даного закладу. Так, впродовж навчального дня було проведено 8 майстер-класів і седерів для учнів 5-11 класів. Загалом у програмі взяли участь 472 учня віком 10-16 років і педагоги школи.

7 лютого майстер-класи проекту було проведено у єврейських громадах Києва й єврейському громадському центрі «Халом» для ведучих дитячих і молодіжних освітніх програм за участю Олени Кремер, керівниці освітніх програм центру, Вікторії Мінєєвої, директорки міжнародного єврейського дитячого табору «Шорашим» та Ірини Чорнобривець, виконавчої директорки  ГО БФ «ЛайфЧейнджер». Загалом у заходах взяли участь біля 100 учасників.

У результаті проведення проекту було залучено понад 750 учасників – учнів, викладачів і ведучих груп. Позитивні відгуки учасників засвідчили ефективність і необхідність запровадження подібних проектів в освітню практику.

Реалізація даного проекту продемонструвала високий потенціал педагогіки партнерства у дії, готовність до впровадження інновацій і нових освітніх стандартів, до розширення міжнародної співпраці на сучасному етапі реформування систем формальної та неформальної освіти в Україні.

В результаті здійснення проекту учасники набули не лише нових знань, а й підвищили рівень ключових і предметних компетентностей, а саме комунікативної та міжкультурної, соціальної та громадянської, екологічної та природничої, інформаційно-цифрової та технологічної, необхідних для формування нового покоління дітей і молоді, а також розвитку фахового рівня педагогів.

Ми щиро вдячні всім, хто долучився до організації та проведення проекту та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

 

Фотозвіт додається.

НВК №299 Оболонського району м. Києва:

НВК №141 «ОРТ» м. Києва

НВК «Міцва-613» м. Біла Церква

Халом