Міжнародна конференція «Алеф Бет»

Із  16 по 18 грудня 2018 року у м. Франкфурт, Німеччина, відбулась міжнародна конференція «Алеф Бет», в якій взяли участь викладачі мови іврит, історії Ізраїлю й інших предметів юдаїки, представники освітніх і громадських єврейських організацій Європи й Ізраїлю.

Вперше завдяки тісній співпраці Центру єврейської освіти України та Всесвітньої сіоністської організації на конференції була представлена делегація учасників із України – представники Сіоністської федерації України, викладачі мови іврит університетів, центрів, шкіл, клубів тощо.

Так, Україну гідно представили:

Бакуліна Наталія, к.пед.наук, директор Центру єврейської освіти України, керівник проекту «Шорашим», викладач курсу «Методика викладання предметів юдаїки » Міждисциплінарної сертифікатної програми з юдаїки НаУКМА,

Заславська Олена, виконавчий директор Сіоністської федерації України, керівник програми «Клуб розмовного івриту»,

Аджіашвілі Лалі Єфрімовна, вчитель мови іврит та єврейської традиції НВК №144 м. Дніпро,

Єрофеєва Ксенія Сергіївна викладач мови іврит Міждисциплінарної сертифікатної програми з юдаїки НаУКМА,

Заславська Олександра, викладач мови іврит Ізраїльського культурного центру м. Києва,

Яковлева Ольга Михайлівна, старший викладач Таврійського національного університету ім. Вернадського.

Під час заходів конференції та у спілкуванні з колегами з країн діаспори та Ізраїлю, українська делегація представила досвід впровадження освітніх проектів у сферах формальної та неформально ї єврейської освіти України, розширила професійні контакти для подальшої плідної роботи.

Впродовж конференції відбулись цікаві лекції, присвячені різним аспектам теорії та практики викладання мови іврит, єврейської літератури, ізраїлезнавства, новим підходам і технологіям навчання предметів юдаїки.

Під час круглих столів відбулося знайомство між учасниками із тринадцяти країн Європи та Ізраїлю, обмін професійним досвідом і налагодження подальшої співпраці.

Учасники конференції взяли участь у спільному заході «Голос народу» та майстер-класі з ізраїльських танців.

Крім того, під час екскурсійної програми учасники познайомилися з історією та сьогоденням єврейської громади м. Франкфурт, відвідали освітній центр Анни Франк та єврейську приватну школу м. Франкфурт як одну з моделей єврейської освіти Германії.

В цілому конференція була організована на високому фаховому рівні. Це був дійсно цікавий форум, який об’єднав освітян, під час якого нам вдалось виявити спільні проблеми та шляхи їх вирішення, об’єднати зусилля для подальшого розвитку єврейської освіти діаспори та Ізраїлю.