«Дорогами пам’яті»: вебінар для освітян з нагоди 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

«Дорогами пам’яті»:

вебінар для освітян з нагоди 80-х роковин трагедії Бабиного Яру

в рамках курсів підвищення кваліфікації з теорії та методики викладання предметів юдаїки, навчальний модуль «Методики викладання Історії Голокосту в Україні та світі»

 

22 вересня 2021 року відбувся вебінар «Дорогами пам’яті» для освітян з нагоди 80-х роковин трагедії Бабиного Яру в рамках курсів підвищення кваліфікації з теорії та методики викладання предметів юдаїки, навчальний модуль «Методики викладання Історії Голокосту в Україні та світі» (онлайн-платформа ZOOM).

Організатори заходу: Центр єврейської освіти України й Український центр вивчення історії Голокосту.

Проєкт здійснюється за сприяння Голландського єврейського гуманітарного фонду та виконується за спонсорською підтримкою Української Світової Фундації (Канада) та координується Ваадом України.

Організаторка заходу: Наталія Бакуліна, канд. пед. наук, старша наукова співробітниця відділу навчання мов національних меншин і зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України, керівниця ЦЄОУ.

Ведуча спікерка: Ольга Лімонова, вчителька історії і правознавства НВК «Ерудит» м. Києва, тренерка, координаторка напряму «Формальна освіта» УЦВІГ, співавторка навчально-методичних посібників з історії «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії», «Громадянська освіта. Уроки. 10 клас», матеріали проєкту «Вивчай та розрізняй. Інфомедіаграмотність».

Учасники вебінару:

Любов Тарангул, начальниця Чернівецької філії ДНУ ІМЗО;

Світлана Боднарюк, наукова співробітниця Чернівецької філії ДНУ ІМЗО;

Людмила Заремба, наукова співробітниця Чернівецької філії ДНУ ІМЗО;

Олександра Абрамова, учителька історії, правознавства й історії єврейського народу Чернівецької спеціалізованої школи «Освітні ресурси та технологічний тренінг» І – ІІІ ступенів № 41 з вивченням єврейського етнокультурного компонента;

Вікторія Гуцуляк, учитель історії, м. Чернівці;

Дарія Коротенко, канд. іст. наук, завідувачка кафедри гуманітарної та соціально-економічної підготовки Приватної установи «Заклад вищої освіти «Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут «Бейт-Хана»;

Зеєв Біловицький, канд. іст. наук, Тель-Авівський університет;

Нателла Андрющенко, директорка Приватного навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дитячий садок «Міцва-613», м. Біла Церква;

 Вікторія Ципуга, учителька історії, правознавства й історії єврейського народу Приватного навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – дитячий садок «Міцва-613», м. Біла Церква;

Валентина Зарічна, учитель початкових класів Одеської загальноосвітньої школи № 27 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області.

 

Під час вебінару було представлено мультимедійний інтерактивний ресурс «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії».

Учасники обговорили пам’ятні заходи до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру, а також місцевих трагедій Голокосту, ознайомилися з методиками викладання цих складних тем учням різного віку.

 

У результаті, напередодні Всеукраїнського уроку пам’яті жертв Бабиного Яру, освітяни отримали потужний інструмент для ефективної роботи з учнями, в тому числі, в умовах дистанційної та змішаної освіти.

 

Фото-звіт додається.