До Міжнародного дня рідної мови: презентація збірника «Україна в нас одна»

19 лютого 2019 року в Інституті модернізації змісту освіти відбулась презентація фольклорного збірника «Україна в нас одна», яку підготувало видавництво «Букрек» за підтримки Українського культурного фонду.

Учасниками заходу стали науковці, педагоги, громадські діячі, представники національних громад України.

Із доповіддю виступила Бакуліна Н. В., кандидат педагогічних наук, керівник Центру єврейської освіти України, старший науковий співробітник відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України.

Вона наголосила на значущості виданого збірника, адже до нього увійшли казки, притчі, жарти, легенди, перекази українців, кримських татар, кримчаків, караїмів, румунів, угорців, поляків, болгар, росіян, греків, молдован, гагаузів, євреїв, ромів і словаків, які було перекладено українською мовою. Вибрані твори на думку доповідачки сприятимуть більш глибокому ознайомленню з національно-культурними особливостями та ціннісними орієнтирами, формуванню міжкультурного усвідомлення та громадянської єдності, вихованню толерантної поведінки юних читачів, розширення світогляду тощо.

Також вона відзначила результати спільної багаторічної роботи представників громадських організацій національних спільнот України, педагогів-практиків, вихователів, громадських діячів, співробітників відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України, відділу міжнародного співробітництва, наукового та навчально-методичного забезпечення освітніх потреб національних меншин ІМЗО, видавництва «Букрек», Міністерства освіти і науки України для розвитку освіти національних меншин України та закликала до подальшої співпраці та широкої популяризації результатів діяльності для розбудови полікультурного українського соціуму.

Книга стане в нагоді педагогам формальної та неформальної освіти, батькам і широкій аудиторії читачів. Нині вона вже презентована у багатьох закладах освіти.

Вже влітку вихованці міжнародного дитячого єврейського табору «Шорашим»- «Коріння та майбутнє євреїв діаспори» (проекту Асоціації єврейських організацій та общин України та Центру єврейської освіти України) та міжнаціонального дитячого табору «Джерела толерантності» (проекту Конгресу національних громад України) матимуть можливість доторкнутися до різнобарвних перлин фольклору етнічних спільнот України.

 

Інформація про захід також висвітлена на сайтах організаторів і партнерів:

https://imzo.gov.ua/2019/02/21/zbirnyk-ukraina-u-nas-odna-znayshov-dorohu-do-serdets-ukraintsiv/

http://www.radaspilnot.org.ua/prezentaciya-knigi-ukraina-v-nas-odna-z-rnsu/