9-11 січня 2018 року у м. Дніпро пройшли курси підвищення кваліфікації вчителів мови іврит, історії та традиції єврейського народу

Організатори заходу: Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут «Бейт-Хана», Центр єврейської освіти України, Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Український інститут вивчення Голокосту «Ткума».

Місце проведення: Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут «Бейт-Хана», пл. Успенська, 5-Д, м. Дніпро.

Мета заходу: підвищення кваліфікації вчителів івриту, історії та традиції єврейського народу.

Учасники заходу: педагоги комунальних і приватних закладів освіти з вивченням івриту, історії та традиції єврейського народу Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Одеської областей та м. Києва, провідні спеціалісти МГПІ «Бейт-Хана», ЦЄОУ, ДОІППО, УІВГ «Ткума».

Географія учасників: міста Біла Церква, Дніпро, Запоріжжя, Кам’янське, Київ, Кривий Ріг, Одеса.

Зміст роботи курсів передбачав занурення учасників у теоретичні та методичні тематичні блоки загальної й єврейської освіти.

Так, вчителі прослухали лекції з презентаціями, присвячені використанню інноваційних освітніх технологій, організації роботи в інклюзивних класах і роботи з гіперактивними дітьми, взяли активну участь в майстер-класах з проведення корекційно-розвивальних уроків із використанням елементів Петриківського живопису й організації роботи з інтерактивною дошкою.

Підвищенню кваліфікації в галузі єврейської освіти сприяла робота у секціях з методики викладання івриту й єврейської традиції, фронтальна лекція з історії єврейського народу, зокрема історії Голокосту, екскурсія до музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні», а також єврейськими місцями м.Дніпро.

Лекторами та викладачами стали провідні фахівці партнерських організацій курсів, зокрема:

Альтман Д., рабин, лекція на тему «Особливості вивчення «проблемних» тем на уроках національного циклу»;

Базилевская О. А., канд. пед. наук, старший викладач кафедри корекційної освіти Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, лекція на тему «Діти з особливими потребами в освітньому процесі» та майстер-клас «Корекційно-розвивальне заняття з Петріківського розпису»;

Бакуліна Н. В., канд. пед. наук, керівник Центру єврейської освіти України, старший науковий співробітник відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України, секційні заняття «Мова іврит в освітніх закладах України: провідні підходи, зміст і технології навчання » для вчителів мови іврит;

Гехтман Р. М., методист Центру єврейської освіти України, секційні заняття «Єврейська традиція в освітніх закладах: ефективні методи та прийоми навчання» для вчителів історії та традиції єврейського народу;

Дудник В. С., завідувач науково-дослідним відділом інформаційних технологій та дистанційного навчання Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, майстер-клас «Методика роботи з інтерактивною дошкою»;

Перший В. С., д-р мед. наук, професор, лекція на тему «Синдром дефіциту уваги у дітей з гіперактивністю»;

Романенко Р. І., д-р філос. наук, професор, ректор Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, лекція на тему «Актуальні питання сучасної освіти»;

Трепкачова О. Д., д-р філософії Рhd, завідуюча кафедрою гуманітарної та соціально-економічної підготовки МГПІ «Бейт-Хана», лекція на тему «Особливості вивчення «проблемних» тем на уроках національного циклу»;

Щупак І. Я., канд. іст. наук., директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні», лекція на тему «Євреї в історії та історія в євреях».

Результати. У результаті успішного проходження курсів учасники отримали офіційні документи державного зразка − сертифікати про підвищення кваліфікації Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, МГПІ «Бейт-Хана» та Центру єврейської освіти України, що підтверджують їхню участь і підвищення фахового рівня з професіонально-орієнтованих модулів сучасної педагогічної освіти та методик викладання мови іврит, історії та традиції єврейського народу.

Також учасники набули нових знань і практичних навичок, отримали методичні матеріали до опрацьованих курсів та подарунки – книги видавництв «Дух і літера», «Букрек», «Педагогічна думка».

Цей пілотний проект вдалося здійснити завдяки спільним зусиллям фахівців-однодумців із партнерських освітніх організацій і може бути взірцем професіоналізму та взаєморозуміння.

Окрема подяка ректору МГПІ «Бейт-Хана» Ароновій Р. С. та проректору з навчальної роботи Мухіній М. В. за чудову організацію та ставлення до колег та учасників.

Сподіваємось, він стане традиційною платформою для створення сучасної педагогічної спільноти, зацікавленої у професійному зростанні, за сприяння та тісній співпраці державних, наукових і громадських освітніх організації та меценатів, відповідальних і небайдужих до розвитку освітнього простору!

Фотозвіт