10 грудня 2019 року відбулось чергове засідання Ради представників громадських об’єднань корінних народів, національних меншин України при Міністерстві освіти і науки України

Засідання Ради представників громадських об’єднань корінних народів, національних меншин України при Міністерстві освіти і науки України.

Захід проходив у Залі колегії Міністерства освіти і науки України.

Учасниками заходу стали представники громадських об’єднань національних меншин України, фахівці МОН України та ІМЗО.

З вітальним словом виступила Міністр освіти і науки України, пані Новосад Г. І. Вона окреслила пріоритетні напрями сучасної системи освіти та зазначила важливість конструктивного діалогу на шляху до імплементації розроблених кроків розвитку системи сучасної освіти України, та зокрема, освіти національних меншин.

Також перед присутніми членами Ради виступили Заступник Міністра, пані Мандзій Л. С., Генеральний директор Директорату дошкільної та шкільної освіти, пан Осмоловський А. О., Начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти, пан Кононенко Ю. Г.

Під час засідання учасники заслухали й обговорили наступні питання:

Стан проходження законопроекту «Про повну загальну середню освіту»;

Модернізація навчально-матеріальної бази та забезпечення підручниками та навчальними посібниками загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням і вивченням мов національних меншин;

Виконання наказу МОН від 21.03.2019 р. «Про затвердження Дорожньої карти імплементації статті 7 Закону України «Про освіту» в закладах загальної середньої освіти на 2019-2023 рр.»;

Висновки та рекомендації Венеціанської комісії щодо імплементації Закону України «Про освіту»;

Співпраця Ради з МОН України, НАПН України, ІМЗО та іншими освітніми та громадськими установами, можливість включення членів Ради до робочих груп із розроблення нормативних документів і навчально-методичного забезпечення змісту освіти, зокрема сучасної освіти корінних народів і національних меншин України.

У засіданні активну участь брала Бакуліна Н. В., к.пед.наук, керівник Центру єврейської освіти України, ст. наук. співробітник відділу навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України, одна із заступників Голови Ради представників громадських об’єднань корінних народів, національних меншин України при Міністерстві освіти і науки України.

Вона наголосила на актуальності проблеми підвищення кваліфікації освітян та якості навчально-методичного забезпечення як у галузі єврейської освіти, так і освіти національних меншин в цілому, порекомендувала учасникам уважно ознайомитися з чинними науково-педагогічними підходами, розробленими науковими співробітниками відділу навчання мов національних меншин, та їх реалізацією у чинних програмах, підручниках і навчально-методичних посібниках з як з російської мови (як рідної та другої), мови іврит, новогрецької, ромської, так і з української мови як державної з румунською, польською й угорською мовами навчання, які упроваджуються у практиці шкільного навчання й існують у вільному доступі на сайтах Інституту педагогіки, ІМЗО, МОН України, а також освітніми ресурсами з формальної та неформальної єврейської освіти, розміщеними на сайті Центру єврейської освіти України.

 

Результатами засідання стали конкретні кроки щодо подальшої співпраці Ради та МОН України, зокрема включення членів Ради до робочих груп із розроблення змісту освіти, співпраці з Центром оцінювання якості освіти зі створення завдань для ЗНО з мов національних меншин, вироблення механізмів широкого та всебічного інформування з питань освіти національних меншин.

Фотозвіт додається.